סקירת מערכות

במרפאת הנשים הניידת – בִּשְׁבִילֵךְ מתבצעות בדיקות סקירת מערכות הן במסגרת הביטוח המושלם של שירותי בריאות כללית והן במסגרת רפואה פרטית.

סקירת המערכות היא בדיקת אולטרסאונד המבוצעת בין השבועות 14-17 (סקירת מערכות מוקדמת) או בין השבועות 19-25 (סקירת מערכות מאוחרת). במהלך סקירת המערכות הרופא סוקר את גופו של העובר על מנת להדגים מראה תקין של איברים שונים בגופו של העובר. 

יתרונה של סקירת המערכות המוקדמת באיתור מומים עוד כשהעובר קטן מאד אך חסרונה בכך שהעובר טרם השלים את התפתחותו ולכן חשובה השלמתה של סקירת המערכות המאוחרת.

סקירת המערכות הבסיסית מתבצעת על פי נוהל ("נייר עמדה מספר 8") אשר פורסם על ידי האיגודים הרפואיים המקצועיים והתקבל על ידי משרד הבריאות. במסמך זה הנחיות מפורטות מה על הרופא הסוקר להדגים במהלך סקירת המערכות. בסקירת המערכות המורחבת מדגים הרופא הסוקר את הנדרש ואף יותר.

במהלך בדיקת האולטרסאונד מקובל ברוב המקרים להמחיש את מראהו של העובר בתלת מימד ולספק לאישה את תיעוד הבדיקה בתמונות ומדיה דיגיטלית.

את סקירת המערכות המוקדמת ניתן לבצע במרפאת הנשים הניידת במסגרת הביטוח המושלם של שירותי בריאות כללית. הבדיקה מתבצעת בסמוך למרכזי הרפואה היועצת של שירותי בריאות כללית וכרוכה בתשלום השתתפות עצמית.

בא לך להתפנק? הזמיני תור כעת: